من همیشه آدم مرتبی بودم. اونقدر مرتب که لباسام لحظه‌ای روی زمین نمی‌موند! حتی از بچگی٬ از مدرسه که برمی‌گشتم درجا لباسم رو درمی‌آوردم و آویزون می‌کردم. کمدم و وسایلم اون‌قدر مرتب بود که حتی می‌تونستم برم مسافرت و زنگ بزنن بهم بگن فلان وسیله‌ات کجاست؟ و من کروکی دقیق بکشم و آدرس بدم و بتونن برن برش دارن! هیچ‌وقت چیزی زیر دست‌وپا نبود که متعلق به من باشه! و همیشه همه‌چیز مرتب و سر جای خودش بود.

اما من خواهری داشتم و دارم که بسیار بی‌نظمه! :| و خب همیشه‌ی خدا با هم سر این موضوع بحث داریم و دقم می‌ده. مثلاً همین الان رفته دانشگاه و شارژر و هندزفری‌اش و وسایلش جلوی در کمد روی زمینه.

خدا گفته اگه کسی٬ کسی رو بخاطر اشتباهی سرزنش کنه٬ نمی‌میره مگه به اون اشتباه دچار شه! به نظرم خدا این مورد رو درست کرده تا بتونه به آزمایش‌های الهی تنوع بده و در‌ضمن کسی نتونه شکایت کنه! تو حرفی بزنی حتی از سر دل‌سوزی٬ ولی سرت میاد! خیلی شیک و راحت! و خب با این نکته نمی‌تونی کسی رو هم مقصر کنی چون خودت همچین چیزی رو گفتی و سرت اومده! و این‌طور می‌شه که به طور غیرمستقیم٬ انواع و اقسام آزمایشات الهی به سوی هر فردی روانه می‌شه و کار خدا هم راحت‌تر می‌شه!

هنوز بعد از یک ماه و خرده‌ای وسایلم به حالت قبل از مسافرت برنگشته و در کمد رو نمی‌تونم باز کنم! الان داشتم تلی از لباس که روی صندلیم بود رو مرتب می‌کردم و دیدم که شال بافتم چروک شده!!!!!!! لباسام هیچی ولی شال بافت چروک شده!!!! هیچی دیگه. قبل ازین‌که برم نماز بخونم گفتم بیام این پست رو بنویسم بعد برم. حالا از وضع قفسه‌ها که یه وجب خاک گرفته مدت‌هاست و عروسک‌هایی که رنگشون از گردوخاک تغییر کرده و حتی داره می‌پوسه بگذریم.