واقعاً این درس و دانشگاهه داریم؟!!!

یعنی این‌قدر شعورشون نمی‌رسه که ریاضیات پایه‌ای می‌ذارن برای یه رشته‌ی علوم اجتماعی‌ای که انسانی بوده و اکثرشون متنفرن از ریاضی٬ که توش پر از انتگرال و چرت و پرته؟؟؟!!! آخه واسه یه انسانی؟؟ رشته‌های علوم اجتماعی؟!! حالا می‌ذارید به درک! استاد احمق باید بیاد اون همه بخش دترمینان و لگاریتم و مینیمم ماکزیمم و نقطه عطف و مشتق رو ول کنه و کلی انتگرال و توریع متغیر و بسط بده و بقیه سوال‌ها رو هم جوری طرح کنه انگار با دشمن خونی‌اش طرفه؟!! نه یه عده دانشجوی انسانیِ علوم اجتماعی؟! حالا همه اینا به درک! باید این درس رو ترم اول ارائه داد؟! حالا بازم به درک‌تر! ولی خداییش اولین امتحان؟!!!

با یک عدد خواهر دپرس شده و ناامید از زمین و زمان و درس و دانشگاه مواجه‌ام که می‌گه اصلاً انصراف می‌دم! :| اونم بعد از یه هفته تلاش کردن برای پاس کردن این درس! 

یعنی روز به روز بیش‌تر برای کشورم متاسفم. برای هر کسی تو هر سمتی و هر جایگاهی. برای همه چیز. و برعکس تمام سال‌های عمرم که جونم بسته بود به کشورم و دلم نمی‌خواست فکر کنم که اصلاً جایی به جز اینجا می‌شه زندگی کرد٬ تو سال‌های اخیر به تمام اونایی که ازین‌جا رفتن حق می‌دم. به تک‌تک کسایی که رفتن یه کشور دیگه و زندگی کردن. به تک‌تک کسایی که آرزوشونه ازین‌جا برن. و روز به روز بیشتر به این فکر می‌کنم که کاش منم می‌تونستم اینجا نباشم. اینجا هیچ دلخوشی‌ای نیست! هیچی! اینا رو من دارم می‌گم! من‌که جونم در می‌رفت واسه اینجا. من‌که سرزنش می‌کردم بقیه رو و می‌گفتم چطور می‌تونن تو غربت دووم بیارن! ولی حالا می‌گم اگه کسی بتونه بره و بدونه که جای دیگه خوشبخت‌تر و راضی‌تره٬ رفتنش بهترین کار دنیاست و خوشا به حالش!